Kombinacje startowe w pokerze

Kombinacje startowe w pokerze: jak rozegrać blindy?

Opanowanie zasad i podstaw gry texas holdem poker wcale nie jest trudne. Z czasem każdy gracz swoje umiejętności następnie poprawia i doskonali. Początkującym, ale także i zaawansowanym ten artykuł na Hazardzista.org (HZ), poradzi, jak dobrze ocenić swoją kombinację wyjściową i co z nią dalej robić. Podajemy przed wszystkim rady co do tego, jak rozgrywać stawki w ciemno. Należy brać pod uwagę także swoją pozycję w pokerze.

Każdy gracz dostaje na początku gry dwie karty i je właśnie podzielimy na różne grupy – kombinacje startowe w pokerze. Łącznie będą cztery, od grupy A – silne karty, po grupę D – słabsze, ale nadające się do gry. HZ używa standardowej pokerowej terminologii, tzn. karty określa standardowymi symbolami, dla dziesiątki używa symbolu „T” (ten-dziesięć). Symbol „(i)” oznacza dwie karty spoza koloru (inne), a z kolei symbol „(j)” oznacza dwie karty jednego koloru.

Silnymi kartami w grupie A należałoby, z małymi wyjątkami, grać zawsze i na każdym miejscu. Te wygrywające kombinacje w texas pokerze zaleca się przede wszystkim kompletnym początkującym, którzy co prawda zazwyczaj nie wygrają na samym początku jakichś szczególnych sum, ale z drugiej strony nie będą niepotrzebnie tracić żetonów. Trzeba jednak pamiętać, że i mając taką silną kombinację można przegrać, co więcej, często się zdarza, że ktoś przy stole też ma kombinację z grupy A, i to jeszcze wyższą niż ty

As to najsilniejsza karta w większości gier karcianych, tak jest również w texas holdem pokerze. Dlatego też naszą grupę B, czyli drugą co do siły, tworzą głównie kombinacje asa i jakiejś innej karty. Dobrze jest także grać z wysoką kombinacją figur oraz średnimi parami. W odróżnieniu od „super“ grupy A jednak tutaj zazwyczaj będzie potrzebna jakaś pomoc z flopu.

Wygrywające kombinacje w texas pokerze, zawarte w grupie C, są możliwe do rozegrania, jeżeli siedzisz na dobrej pozycji, lub np. po spojrzeniu na flop wystarczy niewielki call (wyrównanie stawki). Jeżeli jednak na flopie nic się nie pokaże, nie dawaj się niepotrzebnie ponieść grze, lepiej spasuj i poczekaj na lepszą grupę kombinacji startowych.

Grupa kombinacji D jest już znacznie słabsza i Hazardzista.org radzi rozgrywać je tylko z pozycji dużej lub małej ciemnej, gdy do calla wystarczą zazwyczaj minimalne stawki (lub sam check). Po prostu nie chcemy oddawać swoich blindów w pokerze za darmo.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.