Kości

Naucz się grać w kości online z portalem hazardzista.org

KościKości online to ekscytująca i niezmiernie rozrywkowa gra. Zaliczana jest do zespołowych gier stołowych. Gracz rzucający kostkami to shooter (strzelec). Gra w kości polega na tym, że shooter rzuca dwoma kostkami, a pozostali gracze obstawiają stawki. Grający mogą obstawiać bądź liczby, które zostaną wyrzucone – tzw. pass line stawki, lub liczby, które nie zostaną wyrzucone – don´t pass line. Stawki trzeba obstawiać przed każdym rzutem.

Pierwszy rzut kostką to rzut wyjściowy (come out roll). Przed nim gracze muszą obstawić: albo pass line, albo don´t pass line. Wynik zakładów zależy od tego, co zostanie wyrzucone przy rzucie wyjściowym.

Stawki na „Pass line“ wygrywają natychmiast, o ile w rzucie wyjściowym zostanie wyrzucone 7 lub 11 i przegrywają natychmiast, o ile zostanie wyrzucone 2, 3 lub 12. Co dzieje się z pozostałymi liczbami: 4, 5, 6, 8, 9 i 10? O ile zostanie wyrzucona jedna z tych liczb, strzelec musi rzucać dalej, dopóki nie zostanie ponownie wyrzucona ta sama liczba lub siódemka. Liczby 4, 5, 6, 8, 9 i 10 określamy mianem point, po polsku punkt. O ile siódemka zostanie wyrzucona wcześniej niż point, stawki przegrywają, i przeciwnie, jeśli point zostanie wyrzucony wcześniej niż 7, gracze wygrywają. Stosunek wypłat wynosi w przypadku tych stawek 1 do 1. Spójrzmy na przykład: została obstawiona Pass line a obie kostki dały w sumie 6. Strzelec rzuca więc dalej (dopóki nie rzuci 6 lub 7). Następują rzuty 4, później 8, później 2, później 7. Siódemka jest liczbą decydującą, więc gracz przegrywa.

Czasami trzeba czekać dość długo aż zostanie wyrzucona oczekiwana liczba – point lub siódemka. To właśnie sprawia, że gra w kości online jest tak wciągająca. Podczas tak długiej gry na pewno nikt nie będzie się nudzić, ponieważ można wykorzystać stawki Come Bets oraz Don´t Come Bets (patrz niżej).

Stawki


Stawki Don`t pass line to odwrotność stawek Pass line. Tylko w przypadku wyrzucenia 12 jest remis i stawka powraca do obstawiającego. Stawki na Don`t Pass Line wygrywają, gdy zostanie wyrzucone 2 lub 3 i przegrywają, gdy wypadnie 7 lub 11. W razie wyrzucenia 12 następuje remis i graczom zwraca się pieniądze. Jeśli wyrzucona zostanie liczba 4, 5, 6, 8, 9 lub 10 (point), gra toczy się dalej. Gdy strzelec wyrzuci 7 wcześniej niż point, stawki na Don`t Pass Line wygrywają a w przeciwnym wypadku przegrywają. Ważne jest uświadomić sobie, że stawki na Don`t Pass Line można przed drugim rzutem wycofać lub obniżyć. Stosunek wypłat jest również jak 1 do 1.

Stawki Come bets – są prawie takie same, jak stawki Pass line. W zasadzie są to stawki pass line, które obowiązują tylko w jednej rundzie. Gracze obstawią stawki „Come“ wtedy, gdy przy rzucie wyjściowym wyrzucono „point“. Podobnie jak w przypadku stawek „Pass line,“ stawki "Come" też wygrywają, o ile w następnym rzucie wyrzucone zostanie 7 lub 11 i przegrywają, jeżeli wypadnie 2, 3 lub 12. Jeśli shooter wyrzuci 4, 5, 6, 8, 9 lub 10, liczba ta zostaje tzw. come point. Jeśli shooter wyrzuci "come point" wcześniej niż 7, stawki Come wygrywają a w przeciwnym przypadku przegrywają. Stawek „Come“ nie można wycofać ani obniżyć, ponieważ obowiązują tylko przez jedną rundę.

Stawki Don`t come bets – to, jak z pewnością zdążyliście zauważyć, prawie to samo, co Don`t Pass line i odwrotność stawek Come bets. Gracze mogą obstawiać stawki Don’t come po rzucie wyjściowym i tylko wtedy, kiedy wyrzucony został point. Stawki na Don`t come wygrywają, gdy w następnym rzucie wypadnie 2 lub 3 i przegrywają, gdy wyrzucone będzie 7 lub 11. Remis jest w przypadku, gdy suma oczek wyniesie 12 „Come point“ to liczba 4, 5, 6, 8, 9 lub 10. Jeśli shooter wyrzuci w kolejnym rzucie 7 wcześniej niż "come point", stawki Don’t come wygrywają a w przeciwnym przypadku przegrywają. Stawek Don’t come, podobnie jak stawek „Don`t pass line“ nie można wycofać ani obniżyć. Stosunek wypłat jest w przypadku stawek Come i Don’t come identyczny –1 do 1.

Zasady gry w kości nie są skomplikowane, trzeba tylko zapamiętać poszczególne rodzaje stawek. Zanim zaczniesz obstawiać w grze w kości online na dużą skalę, warto odwiedzić niektóre kasyna online, w których można grać w kości za darmo. Gra w kości jest niezmiernie rozrywkowa, zdecydowanie więc należy ją wypróbować.

Oceń artykuł

Strategia dla kości online
Gra w kości jest bardzo zajmująca. Hazardzista.org przygotował dla was spis technik (strategii), które zwiększą twoje szanse na wygrana w kości online.
Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.