Blackjack Prawdopodobieństwo

Prawdopodobieństwo w blackjacku online

Jeżeli zrozumiesz black jacka, możesz istotnie podnieść prawdopodobieństwo wygranej. W odróżnieniu od wielu innych gier hazardowych, blackjack polega na umiejętnościach. Można zatem grać w niego bardzo dobrze, gdyż – w przeciwieństwie do innych gier – tutaj nie decyduje samo szczęście.

W tym artykule znajdziesz trochę informacji o prawdopodobieństwie w blackjacku. Staraj się zapamiętać jak najwięcej informacji podanych na tej stronie. Pomoże ci zrozumieć, jak możesz w różnych sytuacjach pokonać bankiera. Przećwicz sobie podane liczby, abyś wiedział, jak podjąć najlepszą decyzję, gdyż znajomość procentów jest w tej grze niezwykle przydatna.

Ta tabelka pokazuje podstawowe prawdopodobieństwo, że przekroczysz 21 (bust), biorąc kolejną kartę.

Wartość rozdanych kart - % prawdopodobieństwa przekroczenia 21

21 - 100 %

20 - 92 %

19 - 85 %

18 - 77 %

17 - 69 %

16 - 62 %

15 - 58 %

14 - 56 %

13 - 39 %

12 - 31 %

11 i mniej - 0 %

Na czym polega przy blackjacku przewaga kasyna?


Ze względu na korzystne zasady blackjacka, a zwłaszcza zew względu na fakt, że w pewnych okolicznościach bankier musi dobrać kartę, a zatem może i przekroczyć 21, wielu ludzi dziwi się, jak kasyna mogą na blackjacku wciąż jeszcze zarabiać. Przewaga kasyna (tzw. house edge) polega na tym, że bankier robi ruch dopiero po wszystkich graczach. Gracze, którzy przekroczą 21 (bust), przegrywają natychmiast. Potem gra krupier a jeżeli i on przekroczy 21, graczom, którzy 21 nie przekroczyli, wypłacana jest stawka. Kasyno zarabia na tym, że gracze, którzy przekroczyli 21, przegrywają natychmiast, nawet jeżeli 21 przekroczy także krupier. Nieważne, jak korzystne poza tym zasady obowiązują w kasynie, w tym jednym punkcie ma ono zawsze przewagę. Pamiętaj jednak, że przewaga ta jest dużo mniejsza, niż w przypadku pozostałych gier, i właśnie dlatego blackjack pozostaje jedną z najpopularniejszych gier.

Żeby zwiększyć szanse, że będziesz odnosić sukcesy w blackjacku, trzeba bardzo dobrze zrozumieć podstawową strategię tej gry. Sprawdź inne nasze rady - strategię online blackjacka albo podstawową stronę online blackjacka.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.