Strategia dla kości online

Naucz się strategii dla kości online z Hazardzista.org

Na tej stronie znajdziesz wskazówki i ogólne porady, jak osiągnąć najlepsze wyniki w grze w kości. Jako że gra opiera się na przypadku, nikt nie może wpłynąć na jej wynik i nie ma tak naprawdę czegoś takiego, jak strategia gry w kości. Jednak i tutaj możesz zastosować swoje umiejętności i techniki. Nie jest przypadkiem, że najlepsi na świecie gracze w kości grają w podobny sposób, podczas gdy większość graczy złych powtarza te same błędy. Oto lista umiejętności i technik, które powinieneś opanować, by zostać dobrym graczem w kości.

Graj mądrze i zachowuj dyscyplinę


Wielu ludzi lekceważy tę złotą zasadę. Każdy gracz w kości powinien określić sobie limit, ile chciałby wygrać i ile jest gotów przegrać. Większość ekspertów zgadza się, że gracze zostawiają u stołu do gry w kości średnio 20%. Jeżeli planujesz wygrać $600 stawiając $300, powinieneś ograniczyć swoje ambicje. Pierwsza złota zasada: wyznaczaj sobie umiarkowane cele.

Brak doświadczenia jest często powodem rozczarowania. Zanim zaczniesz stawiać pieniądze, powinieneś doskonale rozumieć grę. Istnieje dużo możliwości poćwiczenia sobie na internecie bez konieczności gry na pieniądze. Wystarczy tylko ściągnąć grę w kości na swój komputer. Jak przy każdym innym sporcie, w grze także decyduje przede wszystkim przygotowanie i ćwiczenie: im lepiej będziesz przygotowany, tym lepszych wyników możesz się spodziewać.

Gospodarowanie pieniędzmi i określanie limitu (bankroll)


Aby zostać dobrym graczem w kości, powinieneś narzucić sobie efektywny system gospodarowania pieniędzmi. Jakikolwiek system stosujesz (albo któryś z tych powszechnie znanych, jak Paroli czy Martingale albo coś, co wymyśliłeś sobie sam), najważniejsze jest nie zmieniać strategii w środku gry. Po drugie, choćby w grze szło ci nie wiadomo jak dobrze (albo źle), musisz określić sobie limit, ile możesz przegrać, i trzymać się go. Musisz zawsze pamiętać, że ten konkretny limit ustaliłeś sobie z jakiegoś powodu. Jeżeli ten limit przekroczysz, jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będziesz tego żałować.

Określ sobie jednostkę stawki na 1/20 lub raczej 1/50 wszystkich pieniędzy, które chcesz postawić. Graj przy stole z limitem $5 z $100 czy $250. Głównym celem jest mieć miejsce na wycofanie się, byś potem mógł wygrać więcej. Jeżeli jednak grasz z mniejszą sumą pieniędzy, ryzykujesz, że skończą ci się, zanim uświadomisz sobie możliwości stawek.

Wybierz właściwe stawki


Kolejnym ważnym elementem efektywnej strategii gry w kości jest rozumienie dobrych stawek na stole. Jest to jednak bardziej skomplikowane, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

W grze w kości jest tylko ograniczona liczba stawek, w których kasyno ma lekką przewagę. Ogólnie można powiedzieć, że najlepiej jest trzymać się stawek „Pass line“ stawek „Come“, w których prawdopodobieństwo wygranej jest większe, oraz stawek (na jedną liczbą) na sześć albo osiem. Możesz również nauczyć się, jak zabezpieczyć stawki w przypadku bardziej skomplikowanych zakładów. Pamiętaj jednak, że nie istnieje doskonała strategia gry w kości! Jeżeli zdecydujesz się na zabezpieczanie stawek, gra będzie ogólnie mniej zmienna, ale za to twoje potencjalne wybory znacznie się ograniczą. Jeżeli więc postanowisz zabezpieczać zakłady, nie będzie tyle wielkich przegranych, które mogłyby wyczerpać twoje fundusze. Jednak jeżeli wygrywasz, zdobędziesz w końcu mniej, niż gdybyś nie zabezpieczał w ogóle.

W każdej sytuacji zachowaj spokój


Jak przy każdej grze, także i tutaj należy zachować spokój i zimną krew. Wtedy łatwiej poradzisz sobie z napięciem. Znowu powtarzamy, że nie powinieneś podnosić stawek, dopóki nie wyprzedasz w bardzo znaczny sposób pozostałych.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.