Siedem Przykazań Pokera

Siedem Przykazań Pokera – droga dla pokerowych nowicjuszy

Jeżeli zastanawiasz się, jak się nauczyć grać w pokera jak najlepiej, trafiłeś na właściwy adres! Hazardzista.org przygotował dla ciebie Siedem Przykazań Pokera, których dotrzymywanie zaleca pokerowym nowicjuszom. Tylko w ten sposób można zostać graczem odnoszącym prawdziwe sukcesy.

Oprócz nich podstawą jest także studiowanie literatury o pokerze, ale także i praktyka w grze. Myśl jednak przede wszystkim o tym, że najważniejszymi cechami gracza w pokera są dyscyplina i cierpliwość, także żadnego kroku nie pomijaj ani nie przyspieszaj. W ogóle sobie w ten sposób nie pomożesz, raczej odwrotnie.

- Zacznij od tego, że do swojego komputera ściągniesz pokerowy software. Jak już sobie mówiliśmy, najlepiej jest trenować przez samo granie, salony pokerowe oferują sporo wysokiej jakości software za darmo.
- Na początku nie musisz grać na prawdziwe pieniądze, wypróbuj najpierw pokera za darmo. Dzięki temu zrozumiesz podstawy gry i nie będzie cię to kosztowało ani złotówkę.
- Podstawy gry masz już opanowane, czas więc pozwolić sobie na mniejszy zakład – HZ rekomenduje tylko dziesiątki dolarów, nie ma co przesadzać. Jeżeli będziesz się stosował do naszych Siedmiu Przykazań Pokera, jest bardzo prawdopodobne, że ten pierwszy niewielki wkład będzie jedyny, który w ogóle pójdzie z twojego własnego portfela. Potem będziesz już tylko podwyższać swój bankroll i używać go do wyższych gier. Ze swoimi kilkudziesięcioma dolarami wybierz się do salonu z cash games i wybierz wariant Texas holdem z (niskim) limitem – idealne będzie $0,05-$0,10. Co prawda nie zarobisz tu majątku, ale o to w tej fazie wcale nie chodzi. Głównym celem jest zdobycie doświadczenia i praktyki w grze.
- Bardzo ważne jest określić sobie w tej fazie stopniowe cele. Jesteś teraz przy stole z limitem $0,05-$0,10 i powiedz sobie, że żeby przejść do dalszego poziomu (limit $0,10-$0,20.) musisz wygrać 20 dolarów. Przy kolejnym stole niech to będzie 40, itd. Nie przejmuj się, jeżeli będzie to długo trwało, chodzi właśnie o to, żeby najpierw oswoić się z grą na wyższych poziomach, a dopiero potem przechodzić na wyższe poziomy. Chodzi o jedną z kluczowych faz Siedmiu Przykazań Pokera, właśnie tutaj uczysz się, jak być odnoszącym sukcesy graczem. Kiedy już będziesz miał pewność, że czas twojej reakcji przy każdym rozdaniu dostatecznie się skrócił, możesz spróbować gry na dwóch stołach jednocześnie. Potem przyjdzie kolej na trzeci stół, a z nim także większa wysokość zakładów i wyższe zyski w przeliczeniu na czystą godzinę czasu gry. Jednak tutaj także nie próbuj niczego nadmiernie przyspieszać i na większej ilości stołów graj dopiero wtedy, kiedy będziesz jasno widział, że gra na każdym z trzech stołów jest dla ciebie równie efektywna, jak na jednym jedynym. Dobrze jest także prowadzić sobie statystyki. Policz, ile pieniędzy średnio zarobisz (lub stracisz) na godzinę i w dłuższym okresie czasu. Statystyki pomogą ci potem wybrać stoły, przy których lepiej ci idzie i znowu podnieść poziom swojej gry.
- Stale graj w wariant Texas holdem z limitem i wytrzymaj przy nim aż do poziomu limitu $5-$10. Kiedy już opanujesz i to, możesz sobie powiedzieć, że zostałeś całkiem niezłym pokerzystą. Oprócz solidnej praktyki w grze powinieneś mieć także do dyspozycji i niezłą wysokość bankrollu.
- Teraz właśnie nadeszła chwila na to, by przejść na wyższy poziom – wariant Texas holdem bez limitu. W ogóle najlepiej będzie zapomnieć na razie o turniejach i zacząć od cash games. Są dużo łatwiejsze – stawki w ciemno nie rosną, grasz z wciąż jednakową liczba przeciwników, także statystyczny poziom rozrzutu wyników jest w turniejach zupełnie inny, także twoje umiejętności w grze mogą zostać bez problemu przebite przez kogoś, kto ma dużo szczęścia. Dlatego „sprzedaj” swoje doświadczenie w cash games. Na pewno spotkasz tu mnóstwo graczy, którzy w odróżnieniu od ciebie nie przeszli już pięciu z naszych Siedmiu Przykazań Pokera i wobec nich masz teraz wielką przewagę. Tak samo jak w kroku czwartym określ sobie stopniowe cele do przejścia do stołów z większymi stawkami. Chociaż statystyczny rozrzut wyników jest także w cash games dość wysoki, stopniowo powinieneś dojść do poziomu, na którym czysty zysk na godzinę będzie całkiem przyzwoity. Niektórym graczom to nawet wystarczy i do dalszego kroku wcale nie przechodzą, za to maksymalizują zyski w ten sposób, że wynajdują najdogodniejsze limity i liczby stołów, na których grają.
- Inni za to nie wahają się i w końcu rzucają się na turnieje. Do wyboru masz warianty z jednym stołem (Sit´n´Go) albo z większa ilością stołów. HZ na początek znowu zaleca wypróbowanie turniejów Sit´n´Go, gdzie będziesz miał do czynienia maksymalnie z dziewięcioma przeciwnikami. Co prawda nie zarobisz tyle, co na turniejach z większa liczbą stołów, ale gra jest w zasadzie krótka i statystyczny poziom rozrzucenia wyników znacznie niższy. Turnieje z większą ilością stołów za to kuszą naprawdę wysokimi wygranymi. Mogą one łatwo skusić także całkiem niedoświadczonych graczy, a tym masz nad nimi znaczną przewagę. Masz za sobą już mnóstwo gier i według różnych statystyk 2x a nawet 3x większą szansę na wygraną niż ktoś, kto siada do turnieju od razu, bez uprzedniego długotrwałego treningu.

Wszystkich Siedmiu Przykazań Pokera trzeba bezwarunkowo dotrzymać. Tempo, w jakim je przechodzi konkretny gracz, będzie zależało od jego zdolności, zdecydowanie jednak należy oprzeć się pokusie przeskoczenia niektórych kroków, obejścia ich bądź przyspieszenia. Kto będzie się trzymał właściwej drogi, może się śmiało zmierzyć z najlepszymi pokerzystami. Graj w cash games, turnieje, a może kiedyś dotrzesz nawet do finałowego stołu Main Eventu WSOP!

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.