Strategia Fibonacci

Strategia Fibonacci czyli ruleta dla zabawy

Jeżeli lubisz grać w online ruletkę na pieniądze, powinieneś wypróbować różne strategie ruletki. Przy większości strategii podwyższanie stawek w ruletce jest niewielkie, także nie musisz się bać, że dużo przegrasz. Istnieje wiele strategii, ale Fibonacci należy do najbardziej znanych. Wypróbuj z nami grę w ruletkę online z użyciem strategii Fibonacci.

Ciąg liczb, który wykorzystuje system Fibonacciego i strategia Fibonacci w ruletce online, powstał już w dwunastym wieku. Ułożył go Włoch Leonardo Pisano (znany także jako Fibonacci). Ta strategia ruletki używa do podnoszenia stawek nieskończonego ciągu liczb. Z powodu niewielkiego wzrostu stawek jest to najoszczędniejsza ze wszystkich strategii w ruletce. Korzystają z niej przede wszystkim ci, którzy w ruletkę grają głównie dla zabawy, nie ma co oczekiwać szczególnych zysków.

Jak widać na przykładzie (w tabelce czy na obrazku), chodzi o system bardzo oszczędny, a stawki w ruletce online są niewielkie. Według systemu Fibonacciho gra w ruletkę jest bardziej zabawą, niż gamblingem. Jednak i tutaj można coś wygrać, dodatkowo graczowi nie przeszkadza specjalny stres i naprawdę dobrze się bawi. Jeżeli ciągle nie jesteś jeszcze pewien, czy ruletka online na pieniądze to coś dla ciebie, wypróbuj najpierw kilka gier za darmo (ruletka free game) a zobaczysz, czy warto ryzykować w online ruletce własne pieniądze ze strategią Fibonnaci.

W ciągu Fibonacciego każda liczba jest sumą dwóch poprzedzających. Początek ciągu wygląda więc tak: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, itd. System Fibonacciego, wymyślony początkowo w związku ze wzrostem populacji królików, ma dzisiaj znakomite zastosowanie także w ruletce. Początkującym (ale i zaawansowanym) zalecamy jednak używanie przy nim także ołówka i papieru. To najlepsza instrukcja zastosowania strategii fibonacci w ruletce online, jako że nie każdy potrafi zapamiętać, gdzie dokładnie znajduje się w tej chwili jego seria.

Najbardziej oszczędna strategia w ruletce wykorzystuje, tak samo, jak pozostałe, stawianie na czerwone i czarne. Obstawiania zaczynasz od jednego dolara. Jeżeli już przy pierwszym zakładzie wygrasz, zabierasz wygranego dolara i zaczynasz znowu, jeżeli przegrasz, idziesz dalej według ciągu Fibonacciego (patrz tabelka). W skrócie mówiąc – w razie przegranej zapisujesz jedną liczbę (sumę, którą właśnie przegrałeś), w przypadku wygranej skreślasz dwie liczby.

Postawisz 1 dolara i przegrasz – zapisujesz 1 (stan banku -1)

Postawisz 1 dolara i przegrasz – zapisujesz 1-1 (stan banku -2)

Postawisz 2 dolary i przegrasz – zapisujesz 1-1-2 (stan banku -4)

Postawisz 3 dolary i przegrasz – zapisujesz 1-1-2-3 (stan banku -7)

Postawisz 5 dolarów i wygrasz – skreślasz 1-1 (stan banku -2)

Postawisz 2 dolary i przegrasz – zapisujesz 1-1-2 (stan banku -4)

Postawisz 3 dolary i wygrasz – skreślasz 1 (stan banku -1)

Postawisz 1 dolar i przegrasz – zapisujesz 1-1 (stan banku -2)

Postawisz 2 dolary i wygrasz – skreślasz 0 (stan banku 0)

Postawisz 1 dolara i wygrasz – nie ma co skreślać, koniec (stan banku +1)

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.