Strategia Martingale

Czy strategia Martingale da ci wygraną w ruletce?

Strategia Martingale i jej różne modyfikacje należą do podstawowych strategii gry w ruletkę. Prawdopodobnie także się z nią już spotkałeś. Nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś ruletkowym zawodowcem, polecamy o niej poczytać. Taka taktyka ruletki - podwajanie stawki – stosowana jest względnie często, ale jak pokażemy, z matematycznego punktu widzenia stawka ta w dłuższym horyzoncie czasowym nie jest korzystna.

Strategia martingaleStrategia Martingale to w ogóle stosowana najstarsza strategia dla ruletki i podobnych gier. Jeżeli czytałeś jakiekolwiek rady i triki dla ruletki, na pewno o niej wspominały. Daje się zastosować przy jakichkolwiek zakładach, w których w razie wygranej inkasujesz podwojony wkład. Klasycznym przykładem takiej taktyki ruletki jest zatem stawianie na czerwone i czarne w ruletce. Zasada Martingale jest bardzo prosta, jak widać na obrazku (prawa część). Stawiasz pięć dolarów i w razie przegranej podwajasz stawkę. W razie wygranej w ruletkę kończysz i wracasz na początek (znowu stawiasz pięć dolarów). Jednak jeżeli dopadnie cię pech, nie „wygrzebiesz” się z sytuacji łatwo. Jak widać na ilustracji, już przy zaledwie sześciu przegranych z rzędu tracisz 315 dolarów. Krótkoterminowo jednak strategia Martingale działa, chociaż wygrane nie są bynajmniej wysokie. Zaleca się zaczynać od niższych sum.

Modyfikacją prostej strategii Martingale jest tzw. Big Martingale. Zasada i tu jest podobna, z tą tylko różnicą, że oprócz podwajania stawki dodajesz jeszcze pierwotną sumę wyjściową, stawiasz zatem 5, 15, 35, 75... dolarów. Ta strategia dla ruletki jednak szybciej wyczerpuje kapitał.

Ostatnią strategią z tej grupy jest tzw. Anti Martingale. Znowu zasada jest podobna, z tą różnicą, że tym razem będziemy podwajać stawkę w razie wygranej w ruletkę (patrz lewa część obrazka). Jako że szczęście nie jest nieskończone (a prawdopodobieństwo w ruletce już na pewno znasz), nie zaleca się przeciągać serii na więcej niż cztery pokazane rozkręcenia koła.

Z punktu widzenia matematyki i prawdopodobieństwa w ruletce wszystkie strategie Martingale są o tyle mniej korzystne, im dłużej w ruletkę grasz. Twój bank nie jest oczywiście nieograniczony i z czasem dojdzie do tego, że na potrzebne podwojenie stawki już nie będziesz miał. Dlatego jeszcze raz powtarzamy – zaczynaj od małych sum. Oczywiście możesz także te porady wypróbować najpierw na Internecie przy grze w online ruletkę za darmo. Sprawdzisz w ten sposób, czy taka taktyka ruletki działa i jak często zdarza się wygrana w ruletkę, a możesz do tego nawet otrzymać w ruletce online bonus. W wielu przypadkach bowiem ruletka online bonus daje.

Zapoznaj się także z innymi strategiami dla ruletki, jak strategia Fibonacci i strategia D´Alembert. Dobrze jest poznać wszystkie rady i triki dla ruletki.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.