Strategia D‘Alembert

Strategie ruletki: oszczędny system D‘Alembert

Jeżeli poszukujesz strategii gry w ruletkę, która byłaby jak najbardziej przyjazna dla twojego portfela, koniecznie wypróbuj system D‘Alembert, wymyslony przez francuskiego matematyka i fizyka Jeana Baptiste’a Le Rond D`Alemberta już w osiemnastym stuleciu.

System D‘Alembert, tak samo, jak na przykład Martingale i jego modyfikacje, polega na powtarzanym obstawianiu koloru (czerwonego lub czarnego) lub parzystych i nieparzystych. W odróżnieniu od strategii Martingale nie chodzi tu jednak o podwojenie stawki w przypadku przegranej, gdyż stawkę podnosimy tylko o jedną jednostkę.

Dajmy więc na to, że startujesz z jednym dolarem. Jeżeli przegrasz, twoja stawka wyniesie dwa dolary. Jeżeli przegrasz także przy trzecim wprawieniu koła ruletki w ruch, stawiasz 3 dolary, jeżeli tym razem wykrajesz, wracasz z powrotem do 1 dolara. Jak wynika także z przykładu, zawsze stawiasz albo o dolara więcej, albo mniej.

Stawiasz 1 dolara – przegrywasz – stawiasz 2 dolary

Stawiasz 2 dolary – przegrywasz – stawiasz 3 dolary

Stawiasz 3 dolary – przegrywasz – stawiasz 4 dolary

Stawiasz 4 dolary – wygrywasz – stawiasz 3 dolary

Stawiasz 3 dolary – przegrywasz – stawiasz 4 dolary

Stawiasz 4 dolary – wygrywasz – stawiasz 3 dolary

Stawiasz 3 dolary – wygrywasz – stawiasz 2 dolary...

Celem systemu D‘Alembert jest wygrywać, w miarę możliwości, z jak najwyższą sumą, a tracić pieniądze przy sumach jak najniższych. Ta strategia gry w ruletkę jest zatem o wiele oszczędniejsza wobec pieniędzy gracza, niż chociażby wspomniany system Martingale.

Z drugiej strony trzeba zauważyć, że także przy stosowaniu systemu D‘Alembert może cię niemile zaskoczyć długa seria przegranych, na którą twój bankroll po prostu nie wystarczy. Dlatego trzeba zdecydować się na odpowiednią sumę początkową. Potem wystarczy już, żebyś potrafił wrócić z powrotem na start, tzn. dociągnął serię aż do momentu, gdy znowu obstawiasz stawkę wyjściową. Wysokość twojej wygranej będzie wtedy zależała tylko od długości serii i początkowo włożonej sumy.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.