Strategia w grze wideo poker

Jak poprawić szanse w online wideo pokerze? Sprawdź strategie

Strategia w grze wideo poker zaczyna się – jak przy każdej innej czynności lub grze, w której musisz się decydować – jeszcze przed rozpoczęciem. Nie wolno zapominać, że grając w wideo pokera zawsze grasz przeciw software’owi, a zatem i przeciw kasynu. Trudno jest wyraźnie zwiększyć swoje szanse, ale na wynik w tej grze można mieć większy wpływ niż, na przykład, w ruletce. Poniżej podano kilka ogólnych strategii w wideo pokerze, które powinny zwiększyć twoje szanse na sukces.

Na początku trzeba sobie uświadomić, że wideo poker ma kilka różnych odmian i że jest ich więcej niż w jakiejkolwiek innej grze w kasynie. Dlatego zawsze upewnij się, czy dobrze znasz reguły i stosunek wypłat w grze, w którą właśnie grasz. Jest to niezwykle ważne, ponieważ różne style i warianty gier wymagają różnego podejścia, gdyż obowiązują w nich odmienne stosunki wypłat i prawdopodobieństwa.

Jeśli już zapoznałeś się z różnymi grami i ich wariantami, musisz sobie wybrać automat. Najlepiej jest wybrać ten, który ma najlepszy stosunek wypłaty i na nim grać (o tym kroku wielu graczy zapomina). Pamiętaj, że zwrot kosztów jest w przypadku wideo pokera najczęściej o wiele wyższy niż na pozostałych automatach i istnieje tutaj większa możliwość wpływu na przewagę kasyna. Pewnie to uważasz za oczywistość, ale mimo to często zdarza, że gracze w pośpiechu wybierają automat z gorszym stosunkiem wypłaty od innych.

Jeżeli już wiesz, w jaką odmianę gry będziesz grać, polecamy chwilę przy tej niej pozostać. „Jacks or Better“ to chyba najbardziej znana wersja, i najpopularniejsza na całym świecie. Charakteryzuje się wysokim zwrotem, a za względu na swoje podobieństwo do zwykłego pokera jest odpowiednia dla każdego nowicjusza.

Kolejna strategiczna decyzja, o której należy pomyśleć, to wysokość stawki. Jako że stosunek wypłaty jest uzależniony od twoich kart i stawki, musisz wszystko dokładnie przemyśleć. Jeżeli chcesz zdobyć ogromny jackpot, trzeba będzie postawić większą kwotę, chociaż szanse na wygraną są minimalne. Z pewnością nie chciałbyś stracić naprawdę OGROMNEGO jackpotu dlatego, że stawka była za niska. Decyzja należy do ciebie i zależy od twoich pieniędzy i celów. Jeżeli zatem nie zamierzasz wygrywać ogromnego jackpotu, możemy ci tylko poradzić, abyś stawiał trochę mniej niż wynosi wkład minimalny.

Jak tylko wybierzesz sobie grę i automat, twoja strategia koncentruje się na tym, jakie karty należy odrzucić. Jeżeli dopiero zaczynasz, wybór strategicznej karty to dobry pomysł, jako że pomaga ustalić, jaką kartę (karty) trzeba odrzucić. Ważne jest wiedzieć, jaka kombinacja dwóch lub więcej kart utworzy najlepszy układ wygrywający, a następnie odrzucić karty, które do tej kombinacji nie pasują. Jak już to zrobisz, będziesz na dobrej drodze. Niektórzy gracze przy złym rozdaniu polecają odrzucić wszystkie 5 kart. My uważamy, że po pewnym czasie będziesz umiał wybrać jedną lub dwie karty, które mogą być użyteczne i/lub strategiczne.

Żadna znakomita strategia czy system nie są stuprocentowo niezawodne. Prawdopodobnie najlepsza istniejąca strategia to trzymać się jakiejkolwiek najlepszej kombinacji i odrzucić wszystkie pozostałe karty. Przy starannej grze i wyborze wypłat jesteś wtedy na najlepszej drodze.

Poniżej podaliśmy uproszczone strategiczne instrukcje do „Jacks or Better“ i „Deuces Wild“, dwóch najpopularniejszych i najczęściej spotykanych odmian wideo pokera. Rady wydadzą ci się może oczywiste. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz, warto je przestudiować i trzymać się ich. Zobaczysz, że to ci się opłaci dobre.

„Jacks-or-Better“


- Trzymaj się takich układów, jak królewski poker, strit, kareta czy full.
- Do królewskiego pokera lub strita z czterech kart dobieraj jedną kartę.
- Do strita z czterech kart dobieraj jedną kartę (z obydwóch stron)
- Do trzech jednakowych, do królewskiego pokera lub strita z trzech kart dobieraj dwie.
- Do dwóch par lub strita z czterech kart dobieraj jedną.
- Do jakiejkolwiek pary lub jakichkolwiek dwóch kart o wysokiej wartości (J, Q, K lub A) dobieraj trzy
- Dobieraj jedną kartę do strita z czterech kart.
- Dobieraj cztery karty do jakiejkolwiek wysokiej karty.

„Deuces Wild“


- Trzymaj się takich układów, jak królewski poker, strit, kareta czy full.
- Do królewskiego pokera lub strita z czterech kart dobieraj jedną kartę.
- Do królewskiego pokera z trzech kart dobieraj dwie.
- Mając dwie pary odrzuć jedną z nich i dobierz trzy karty do drugiej pary.
- Do strita lub koloru z czterech kart dobieraj jedną kartę.
- Do strita z trzech kart dobieraj dwie.
- Do Q-K, Q-J, lub 10-J w jednym kolorze dobieraj trzy.
- Do dwójkowego królewskiego pokera (Deuce Royal) z czterech kart dobieraj jedną.
- Do dwójkowego strita (Deuce Straight) z czterech kart dobieraj dwie
- Trzymaj się jakiejkolwiek wygrywającej kombinacji z dwójkami. Rozdzielaj kolor, strita, trzy takie same, dla jakiegokolwiek strita lub pokera królewskiego z czterech kart.
- Do jakiegokolwiek podwójnego dwójkowego pokera królewskiego (double-Deuce Royal) lub karety (cztery karty o tym samym nominale) dobieraj jedną.
- Jeżeli masz trzy dwójki i dwie inne karty, dobierz dwie karty.
- Jeżeli masz trzy dwójki i nic innego, zatrzymaj dwójki.

Oceń artykuł

Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.