Ruletka

Ruletka online - jak wygrywać radzi hazardzista.org

Gra hazardowa ruletka jest bardzo popularna na całym świecie. Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez ruletki. System ruletki jest stosunkowo prosty. Jego podstawę tworzy urządzenie obrotowe, składające się z dwóch współśrodkowych kół. Koło większe jest nieruchome, mniejsze obraca się (słowo roulette oznacza po francusku małe koło). Mniejsze koło podzielone jest na 37 pól w przypadku ruletki francuskiej, lub na 38 pól w przypadku ruletki amerykańskiej, która zawiera dwa zera. Pola są ponumerowane i oznaczone kolorem czerwonym lub czarnym (oprócz zera lub zer, które jest/są zielone). Grę rozpoczyna krupier wprawiając w ruch kulkę, w przeciwnym kierunku do ruchu mniejszego koła. Kulka po chwili zwalnia swój ruch i wpada do jednego z pól w mniejszym kole.

Ogromna ilość różnych zakładów, z których można wybierać, to jeden z powodów, dlaczego ruletka online jest tak popularna. Minimalna i maksymalna wysokość zakładów różnią się w poszczególnych kasynach online, dlatego należy je najpierw sprawdzić, np. w naszych recenzjach.

Stosunek wypłat twojej stawki w grze w ruletkę online zależy od typu zakładu, jaki został zawarty. Można na przykład obstawiać liczby parzyste lub nieparzyste, czerwone lub czarne (albo zielone - zero) grupy liczb, lub rzędy czy kolumny. Poniżej przedstawiono krótką instrukcję, zawierającą listę stawek i stosunków wypłat.

Zaletą kasyn online jest to, że oferują grę w ruletkę za darmo. W tradycyjnym kasynie z pewnością ruletki za darmo nie znajdziesz. Jeśli interesuje cię online ruletka za darmo, z pewnością z tej możliwości skorzystasz. Jeśli potrzebujesz prostej instrukcji, jak grać w ruletkę, wystarczy dobrze zapamiętać stawki przedstawione poniżej.

Stawki:
Czerwone lub czarne (red or black) – obstawiasz kolor, który wygrywa po rzucie, czyli czerwony lub czarny. Jeśli wyjdzie zero (zielony), czerwony i czarny przegrywają. Stosunek wypłat jest 1 do 1 (podwójna wartość włożonej sumy).

Parzyste lub nieparzyste (odd or even) – obstawiasz numer, który wygrywa po rzucie, czyli parzysty lub nieparzysty. Jeśli wyjdzie zero (zielony), parzysty i nieparzysty przegrywają. Stosunek wypłat jest 1 do 1.

Niskie lub wysokie (high or low) – obstawiasz numer, który wygrywa po rzucie, niskie to 1-18, wysokie to 19-36. Stosunek wypłat jest 1 do 1.

Kolumna (column) – obstawiasz kolumnę numerów, stawiając żetony na dowolnie wybranym z trzech pól znajdujących się na końcu stołu. Tak samo jak obstawianie tuzina, obstawianie kolumn również pokrywa 12 liczb. Stosunek wypłat jest 2 do 1.

Tuzin (dozen) – obstawiasz pole „pierwszych 12“, „drugich 12“ lub „trzecich 12“, każdy zakład obejmuje 12 numerów. Stosunek wypłat jest 2 do 1.

Rząd (line) – obstawiasz dwa rzędy numerów (sześć numerów), stawiając żetony na końcu obu rzędów (na linii między nimi). Stosunek wypłat jest 5 do 1.

Róg (corner) – obstawiasz cztery numery, stawiając żetony na ich wspólnym punkcie (miejsce, gdzie krzyżują się linie oddzielające te cztery numery). Stosunek wypłat jest 8 do 1.

Ulica (street) – obstawiasz rząd trzech numerów, stawiając żetony na końcu rzędu. Stosunek wypłat jest 11 do 1.

Stawka na trzy numery (trio) – obstawiasz trzy numery, stawiając żetony na punkcie wspólnym dla nich (jest to możliwe w przypadku 0, 1 i 2 lub 0,2 i 3 itp.) Stosunek wypłat jest 11 do 1.

Stawka na dwa numery (split) – obstawiasz dowolne dwa numery, stawiając żetony między nimi. Stosunek wypłat jest 17 do 1.

Stawka na pojedynczy numer (single) – obstawiasz tylko jeden numer. Stosunek wypłat jest 35 do 1. Polecamy zerknąć na stronę dotyczącą strategii gry w ruletkę online lub nauczyć się czegoś o rachunku prawdopodobieństwa w ruletce.

Oceń artykuł

Prawdopodobieństwo
Na tej stronie wyjaśnimy ci, jakie jest prawdopodobieństwo, że przy grze w ruletkę padną konkretne numery czy grupy numerów. W odróżnieniu od pozostałych gier,.
Strategia Martingale
Strategia Martingale jest, jak podobne strategie w ruletce, bardzo popularna. Według prawdopodobieństwa ruletki jednak nie działa, o czym przekona HZ.
System 3/2
System 3/2 to jedna ze strategii gry w ruletkę, dającej graczowi ponad 50% prawdopodobieństwa wygranej. Jest to system wyjątkowo oszczędny.
Strategia D‘Alembert
System D‘ Alembert należy do podstawowych w ruletce. W odróżnieniu od Martingale i podobnych jest znacznie bardziej przyjazny dla portfela gracza.
Strategia Fibonacci
Strategia Fibonacci do ruletki online to najbardziej oszczędny system. Kto więc woli w ruletce małe stawki, powinien wypróbować Fibonacciego.
Najlepsze filmy

Karty, kości, pieniądze, emocje… Świat gamblingu jest po prostu fascynujący, dlatego nie raz znalazł drogę także na srebrny ekran.